Proč sou vlasy kudrnaté??

20. prosince 2008 v 20:18 | Kájinka |  Moje slohovky a pod...
To, zda jsou vlasy kudrnaté, anebo rovné, je závislé na počtu disulfidových vazeb mezi vlasovými proteiny, nacházejícími se v pramíncích vlasů. Čím více je vazeb, tím jsou vlasy kudrnatější - čím méně jich je, tím jsou vlasy rovnější.
Vlasy jsou vytvořené zejména z keratinu, bílkoviny, která se kromě jiného nachází také v pokožce, nehtech anebo u zvířat v peří a srsti. Kudrnaté, vlnité a stejně tak rovné vlasy ovlivňuje také vlhkost vzduchu. Vždyť se přece říká, že pokud je vlhké počasí, je to je špatný den pro vlasy. Vlhkost, která se vsákne do pramínků vlasů, způsobuje to, že se mění jejich proteinová struktura, která je vrací do původního stavu. To znamená, že kudrnaté vlasy se zvlní ještě více, rovné zplihnou a klesnou - a všechna naše ranní snaha zformovat vlasy podle našich představ je tatam.
Každý si tedy může vlasy upravit, například je vyrovnat žehličkou, anebo naopak zvlnit, ale natrvalo to jednoduše možné není. Například také pojmenování "trvalá" je zavádějící, protože trvalá mění chemickou strukturu pouze u již vyrostlých vlasů - na jejich další růst to tedy nemá žádný vliv. Toto pravidlo platí také naopak: je potřeba se smířit s tím, že pokud chcete docílit jiné charakteristiky svých vlasů, budete s ní bojovat už navždy - znovu a znovu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama